Zang-Piano Recital – « In My Room »

image - Zang-Piano Recital – « In My Room »

Over

Project « In My Room »


Dit project « In My Room » (verwijzend naar Emily Dickinson) brengt twee artiesten samen: Sonia Lardy (sopraan) en Quentin Meurisse (pianist), die jullie al eerder ontmoet hebben in Salon Bugrane tijdens voorgaande seizoenen. Het sluit aan bij de Internationale Vrouwendag. Het verkent de wereld van drie componistes en een dichteres, en brengt een eerbetoon aan bijzonder getalenteerde scheppende vrouwen die dankzij hun groot talent beroemd zijn geworden.


Amy BEACH (1867-1944)

Amy Beach, een Amerikaanse componiste en pianiste, liet een indrukwekkende muzikale erfenis achter en beïnvloedde vele musici van haar generatie. Als wonderkind zong ze op éénjarige leeftijd al veertig liedjes met precisie en componeerde ze pianowalsen vanaf haar vierde jaar. Na haar publieke debuut als pianiste in 1883, verwierf ze snel bekendheid door haar composities en optredens. Ze was de eerste Amerikaanse componiste die een symfonie schreef, de « Gaelic Symphony », die in 1896 werd uitgevoerd door het Boston Symphony Orchestra. Ze schreef meer dan 300 werken, waaronder pianomuziek, kamermuziek, koorwerken en een opera. Na de dood van haar echtgenoot in 1910 hervatte ze haar concerten en maakte ze een grote tournee door Europa.


Rebecca CLARKE (1886-1979)

Rebecca Clarke, een Britse componiste en altvioliste, is vooral bekend om haar kamermuziekwerken met altviool. Ze wordt beschouwd als een van de belangrijkste componistes van het Verenigd Koninkrijk tussen de wereldoorlogen. Haar werk raakte tijdelijk in de vergetelheid nadat ze stopte met componeren. Sinds haar 90e verjaardag in 1976 is er echter een hernieuwde interesse in haar muziek. In september 2001 werd de Rebecca Clarke Society opgericht om de uitvoering en publicatie van haar muziek te bevorderen.


Fanny LIBERT (geboren in 2000)

Fanny Libert is een jonge Belgische componiste die de rollen van uitvoerder van geschreven en mondelinge muziek, improvisator en componist combineert. Ze studeerde aan het Koninklijk Vlaams Conservatorium van Brussel (piano bij Boyan Vodenitcharov, compositie aan het Koninklijk Conservatorium van Bergen bij Claude Ledoux). Ze neemt regelmatig deel aan workshops en cursussen met musici zoals Wim Henderickx en Joëlle Léandre. Door speciale banden te smeden met uitvoerders van haar generatie, realiseert ze verschillende soorten projecten, waaronder instrumentale formaties, bepaalde vormen van muziektheater en gemengde muziek. In 2023 won ze de Prix André Souris, uitgereikt door het Forum de la Création Musicale en Sabam for Culture. Ze heeft zich verdiept in de gedichten van Emily Dickinson en sommige daarvan op muziek gezet.

  

Emily DICKINSON (1830-1886)

Emily Dickinson, geboren in Amherst, Massachusetts, was een Amerikaanse dichteres die bekend stond om haar unieke en enigmatische stijl. Afkomstig uit een welgestelde familie, leidde ze een introvert en teruggetrokken leven, vaak beschouwd als excentriek door haar buren. Ze schreef bijna 1.800 gedichten, maar minder dan een dozijn werden tijdens haar leven gepubliceerd. Haar gedichten staan bekend om hun korte verzen, het ontbreken van titels en het veelvuldig gebruik van onvolmaakte rijmen en onconventionele interpunctie. Veel van haar werken gaan over de dood en de onsterfelijkheid. Na haar dood ontdekte haar zus Lavinia een schat aan gedichten, en haar eerste postume verzameling werd gepubliceerd in 1890.



Zie details op https://lesalonbugrane.be/event/zang-piano-recital-in-my-room/




Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Nog meer evenementen Concerten > Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Nog meer evenementen Région de Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag